Kolik si jich koupit?

23. prosince 2009 v 16:07 | encyklopediedejin |  Morčátka
Asi všude se odčtete, že je lepší koupit si morčata dvě, k tomuto se přikláním i já.V Rakousku dokonce platí zákon, kdy je trestné mít jen jedno morče a musíte si pořídit dvě a více.

Toto je sice trochu moc přísné, ale v některých případech by to morčatům mohlo hodně pomoct.
Já mám morče jenom jedno.Chtěli jsme mít dvě morčata, ale potom jsme zjistili, že naše Vikinka je Vikinek a proto to padlo.Dva samečci si většinou nesednou a kdyby jsme mu koupili samičku pořád by smrděl (vydává co nejsilnější pach aby si ho morčanda všimla).Takže uvažujeme o kastraci a na jaře by možná nějakou samičku mohl dostat :-D
Vikinka máme v obyváku a proto nás vidí celý den.Občas k nám běhá nebo nás jen tak sleduje z klece.Prostě jsme jeho smečka.Pokud si pořídíte morčata dvě , nebudou k vám už tak citově založené.

Proto:
1 morče - Je dobré jen pokud mu věnujete dostatek času a budete se o něj opravdu starat.Nemělo by být skoro vůbec bez vás.Jinak bude smutné.A je nutné pořídit morče druhé.Morčata jsou hodně společenská zvířata.

2 morčata- Ideální volba pokud nemáte tolik času a energie.Dvě morčata si budou hrát a budou mít pořád co dělat.Potom k vám však už nikdy nepřilnou a to je výhodné pokud pracujete nebo máte povinnosti.

Jak se snáší:
samička+samička - Ideální, samička se samičkou se snesou vždycky a jsou to dobré společnice
samička+sameček - Pokud chcete mít mladé není co řešit (připravte se však na zápach samečka),pokud nechcete, nechejte samečka vykastrovat (tato volba též ideální, sameček se k samičce bude chovat jako gentlman a bude jí nechávat lepší kousky jídla).
sameček+sameček- V dospívání se mohou prát , ale pokud potom nebudou používáni ke krytí mohou se snášet.Je to individuální.Existuje ovšem riziko nesnášendlivosti.Na to myslete.


Převzato z www.m-morce.blog.cz protože nemám zkušenost z více morčátky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama
Copyright © 2009 enyklopediedejin | supported Antispam.er.cz